Taneční škola byla založena ještě jako Salsa s Jesúsem a Adélou na podzim roku 2013, kdy jsme v Českých Budějovicích otevřeli náš první kurz salsy, tehdy ještě salsy LA neboli on1. Od té doby se náš tým rozrostl o několik skvělých lektorů, kteří dříve byli našimi studenty, a tak se z nás stala Salsa Escuela. Pravidelně se jezdíme vzdělávat do zahraničí na různé kongresy nebo do vyhlášených tanečních škol. více>

Postupem času se naše vášeň k salse rozvíjela a my jsme se rozhodli přesedlat na styl salsa NY / on2, který lépe vyhovuje našemu chápání hudby a tanečnímu vyjádření. Mimo salsu si ovšem rádi rozšiřujeme obzory i v jiných stylech, a tak přišlo i na bachatu a kizombu, cha cha cha a boogaloo a další tance. Pravidelně pořádáme v Českých Budějovicích párty Rumba Latina, středeční tančírny a nově také sensual čtvrtky. Je pro nás důležité, aby si své rozhledy rozšiřovali i naši studenti a tak je každá Rumba Latina doprovázena workshopem s jiným lektorem v různých tanečních stylech.
Tanec a především salsa pro nás není jen koníčkem, ale také velkou vášní a životním stylem.
“You can´t buy hapinness, but you can dance salsa, that´s kind of the same thing”.